Zbigniew Ryndak Zbigniew Ryndak
750

Żenujące widowisko z Ukrainą

Zbigniew Ryndak Zbigniew Ryndak Sport Obserwuj notkę 12

Polska wygrała w Marsylii mecz z Ukrainą 1:0.  W sumie było to żałosne widowisko sportowe.

Ukraińcy mają inną kulturę piłkarską. Grali brutalnie, po chamsku, faulując Polaków. Oni są nauczeni, że ciągnięcie przeciwnika za koszulkę, to nic złego. Grę świadomie spowalniają, żeby uzyskać lepszą sytuację na boisku,  sędzia uważa, że nie ma powodu do interwencji. Podkładanie nogi biegnącemu z piłką przeciwnikowi, to normalka.

Co gorsze – faulowali  również nasi. Nawet ten najmłodszy,  wychwalany pod niebiosa po meczu z Irlandią Północną,   {dwie żółte kartki}, zagrał słabo. Nie wystąpi  w Szwajcarii.

Od pierwszych minut gry Ukraińcy imponowali szybkością i celnością podań. Większość czasu byli przy piłce.  Podobały mi się ich celne podania piłki po ziemi, z nogi na nogę.  Nasi natomiast często przekazywali sobie piłkę na wysokości piersi, głowy, co wymaga więcej czasu na przyjęcie takiego podania.

Nasze gwiazdy nie potrafiły oddać celnego strzału w światło bramki. U dobrze opłaconych zawodowców takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Tylko raz zdarzył się prawdziwy cud, a miało być 3:0. Tak zapowiadali politycy.

Polacy zbyt szybko tracili piłkę, stąd zamiast czystej sportowej gry mieliśmy po naszej stronie zbyt często rozpaczliwą bieganinę.

Wyniki tabelaryczne Polska ma korzystne. Jednak w Marsylii  reprezentacja wypadła słabo. Poniżej swoich możliwości.

Poza tym przykra refleksja. Niektórzy zawodnicy, to już starsi ludzie. Zmęczone twarze, otwarte usta, jak u ryb bez wody. Ile lat można biegać przez 90 minut i grać w biegu?

Moje książki wydane w Belgii. "Drugi brzeg miłości" powieść 2010. "Smak wiatru w Auschwitz-Birkenau" powieść 2015 . „Inna barwa księżyca”reportaże 2012. "Dziewczyna w okularach" opowiadania 2015. "Moje zmory i marzenia" felietony 2013. "Czarne anioły" powieść 2015. "Zdobycie rzeki" opowiadania 2016. "Morderstwo w klubie dziennikarza" powieść 2017.